Hledám novou pracovní výzvu


Dnešní pandemicko krizová doba nepřeje startupům a začínajícím projektům, které jsou závislé na externím financování. V jednom takovém startupu jsem poslední měsíce pracoval jako Project Director. Vlivem krize musel být startup zmražen na neurčito a já mám poprvé po 9 letech volné kapacity, které vám nabízím prostřednictvím tohoto článku.

Kdo jsem?

Jmenuji se Jakub Langr, je mi 34 let a bydlím v Prostějově. Vystudoval jsem Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, fakultu Aplikované informatiky. Mám manželku, malou dcerku a dva Jack Russell teriéry. Jsem klidný, komunikativní a umím řešit problémy. Kolem internetu, grafiky a webu se motám už od střední školy (rok 2002). Moje první webová stránka byla o seriálu Červený trpaslík, kterou jsem kvůli velikosti neuvěřitelných 115 MB nikdy nepublikoval na internet, protože hosting s takovou kapacitou tehdy stál celé jmění.

Informace z článku si můžete doplnit mým strukturovaným životopisem

Co umím?

Moji specializaci nelze popsat jedním výrazem. Za svoji profesní cestu jsem si vyzkoušel prakticky všechny pozice v procesu tvorby webových projektů. Od account managera, designera, project managera, kodéra až po správce sociálních sítí, PPC nebo affiliate managera. Poslední roky jsem řídil vývoj webových projektů, navrhoval weby a online aplikace, koordinoval práce na online marketingu a to je určitě to, v čem bych chtěl pokračovat. Některé moje vybrané reference najdete na jakublangr.cz.

ezgif-4-50e8c3d83213

Ráno projekťák, v poledne markeťák, večer designer.

1. Jsem projekťák

Více než 7 let jsem vedl projekty v digitální agentuře na pozici Art & Project Director. Moje práce byla zaměřená především na komunikaci s klienty, návrh efektivního řešení, tvorbu specifikací, analýz, kalkulací a timingu, volbu technologií a grafický návrh projektu, vedení týmu vývojářů. Na této pozici jsem řídil vývoj prezentačních webů, SaaS služeb, e-commerce projektů, portálů i e-shopů. Díky přesahu do designu, marketingu a vývoje mám přehled o nových technologiích, efektivních řešeních a nástrojích. K projektovému řízení rád používám Asanu, při vývoji Bitbucket nebo GitLab.

Poslední dva roky jsem pracoval jako Project Director v několika startupech. Věnoval jsem se především návrhu a zlepšování projektu, řízení týmu a online propagaci. Více o projektech si můžete přečíst na mém LinkedIn profilu.

2. Jsem full stack designer

Posledních 14 let se věnuji digitální grafice, tvorbě logotypů, webdesignu, návrhu UI webových i mobilních aplikací, UX, tvorbě wireframů a prototypů, ale také tiskové grafice a print designu. Balík od Adobe jsem před lety vyměnil za Sketch a programy od Affinity. Dále pracuji s InVision, Gravit Designer, Principle, Marvel, Zeplin a dalšími super nástroji. Výběr mojí grafické práce si můžete prohlédnout na mém Dribbble profilu.

3. Jsem markeťák

Spuštěním projektu práce teprve začíná. Obvykle jsem proto také prováděl marketingové analýzy a chystal strategii, vedl reklamní a obsahové kampaně, obstarával affiliate marketing a zlepšoval SEO. Rád používám nástroje Marketing Miner, Collabim, SEMrush, Ahrefs a další.

Co nabízím?

K práci přistupuji aktivně, rozhoduji se na základě dat (nikoliv hádání z křišťálové koule) a velice dobře zvládám i práci pod tlakem. Při komunikaci s lidmi se nebojím říkat NE, protože si cením otevřenosti a vždy říkám věci tak jak jsou. Nabízím zkušenosti projektového managera, designera a markeťáka v jedné osobě s přesahem do dalších specializací – UX, webová analytika, SEO, affiliate a další.

Co hledám?

Hledám online projekt, webovou službu nebo zajímavý e-shop, kterým bych mohl žít a vylepšovat ho k dokonalosti. Jsem srdcař – s projektem si musíme sedět. Práce mi musí dávat smysl, protože když projektem žiju, není to už jenom obyčejná práce.

Hledám práci, která nemusí mít definovaný název podle startup norem. Nemusím mít na vizitce project manager, project director nebo marketing manager. Chci pracovat pro zajímavý projekt, kterému budu moci maximálně pomoct díky svým zkušenostem a tím, co se ještě v budoucnu naučím.

Co nehledám?

Nehledám spolupráci s webovou agenturou, která tvoří měsíčně deset rychlowebů na WordPressu bez poznání klienta, znalosti jeho byznysu, potřeb a cílů.

Pokud do týmu hledáte někoho jako jsem já a nebo chcete jen tak pokecat a poznat mě, prosím napište mi na jakub.langr@gmail.com.

giphy-2